Displaying 166 - 180 of 396 Albanian Events

Feb
17
2013
Arberia presents: Kosove, Gezuar Pavarsine!
7:00PM in Texas
Shoqata Shqiptare-Amerikane“Arberia” organizon 5 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt, 2013. për argëtimin ton...
Feb
17
2013
United Albanians: Celebration of Our Declaration
10:00PM in New York
United Albanians is proud to present... The 4th Annual Celebration of our Declaration Party To Celebrate Kosova's 5th Birthd...
Feb
17
2013
5 Vjetori I Pavarësis e Kosovës 2013
7:00PM in Texas
*** Të dielen me 17 Shkurt festojmë 5 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me këngatarin madhështor të njohur SINAN VLLASALIU...
Feb
17
2013
Vatra Feston Pavaresine e Kosoves
12:00AM in New York
Come to Maestro's to celebrate Kosova's Independence with VATRA and: Merita Halili Raif Hyseni Ermira Babaliu Kino Gara ...
Feb
17
2013
REMZIE & NEXHAT OSMANI ME 17 SHKURT 2013 NE VIRGINIA !!!
5:00PM in Virginia
Mbremje e madhe familjare per nder te 5 vjetorit te Pavaresis se Kosoves. Per here te pare vjen ne Washington/Virginia REMZIE & NE...
Feb
17
2013
Jetons Party Pavarsia e Kosoves
7:00PM in New York
Sunday Feb 17 Family Event, everyone is off the next day, national holiday. Celebrating Kosova's Independence, performing LIVE: Is...
Feb
17
2013
New York City, Times Square NYC, February 17th, Happy Birthday Kosova
9:00AM in New York
Feb.17th 2013 New York Time Square gathering for 5th Birthday of KOSOVA. Please come in big numbers. Ju lutemi te bashkohemi ne...
Feb
16
2013
Ermira Babaliu, Valentines Day Party in New York
8:00PM in New York
Live music with Ermira Babaliu, and Hermes in New York City's Lura Restaurant and Lounge on the upper west side of manhattan. ...
Feb
16
2013
Pavaresia e Kosoves / Manifestim
6:00PM in Illinois
Mbrëmje Festive me rastin e 5 Vjetorit të Pavarësisë së Ksovës dhe ditës së dashuruarve. Organizon: Komuniteti Shqiptaro-A...
Feb
16
2013
DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZONE MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 5, VJETORIT TE PAVARSISE SE KOSOVES & VALENTINES DAY
7:00PM in New York
DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZONE MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 5, VJETORIT TE PAVARSISE SE KOSOVES & VALENTINES DAY. ME ...
Feb
16
2013
2013 Manifestimi i Pavarësë së Ksovës
6:00PM in Illinois
Mbrëmje Festive me rastin e 5 Vjetorit të Pavarësisë së Ksovës dhe ditës së dashuruarve. Organizon: Komuniteti Shqiptaro-A...
Feb
16
2013
Koncertin per 5 vjetorin e pavarsin te kosovas
7:00PM in New York
ALBIS PARTY ORGANIZONE MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 5, VJETORIT TE PAVARSISE SE KOSOVES. ME BILBILAT E KENGES SHQIPTAR...
Feb
15
2013
Kosova IndepenDANCE Bash hosted by Drita D'Avanzo
11:00PM in New York
*Drita D'Avanzo (from Mob Wives) is hosting the event* On February 15th, BBE presents The Kosova IndepenDANCE Bash! Drita D'Ava...
Feb
15
2013
Albanian Karaoke Night
9:00AM in New York
Came and show your talent at Producers Club . 1000 kenge shqipetare nga te gjitha trevat . Ne kete event do ket 2 karaoke monitor....
Feb
14
2013
Mbrëmje Speciale Familjare Dhe Rinore Me Rastin E Shën Valentinit
8:00PM in New York
Eri Entertainment ju fton të merrni pjesë në një mbrëmje speciale familjare dhe rinore me rastin e Shën Valentinit. DJ Andre...

Displaying 166 - 180 of 396 Albanian Events


  Event Photos

  MembersStay updated with the latest Events!
Join our Mailing List FREE!