Nov
25
2014
Arberia Houston's 2014 Independence Day Celebratiom
7:30PM in Texas
Arberia welcomes you and your family to celebrate the Independence of Albania...featuring AURELA GACE! Tickets: $70/adult $30...
Arberia Houston's 2014 Independence Day Celebratiom
Nov
26
2014
7th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH
11:00PM in New York
We are back for the 7th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH!!! This time around Balkan Bash Ent (BBE) is joining with Euro Nights ...
7th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH
Nov
26
2014
Vatra Orlando organizon koncert festive me rasitn e festes se flamurit.
7:00PM in Florida
Le te mblidhemi te gjithe se bashku per te festuar kte dite te shenuar per kombin tone, Diten e Pavarsise... I ftuari special do t...
Vatra Orlando organizon koncert festive me rasitn e festes se flamurit.
Nov
26
2014
Jetons Party Mbrëmje per festen e flamurit
8:00PM in New York
Jeton's Party Announcement: Mbrëmje Familare për festen e flamurit. 100% LIVE; Shkelzen Jetishi & Shkurte Fejza E Mërkurë,26 N...
Jetons Party Mbrëmje per festen e flamurit
Nov
26
2014
Dita e Flamurit 2014
3:45PM in Connecticut
Albanian Flag Day 2014 in Stamford, CT! Flag raising ceremony to celebrate the 102nd year of the independence of Albania. The even...
Dita e Flamurit 2014
Nov
26
2014
Flag raising event at Stamford Town Center
3:30PM in Connecticut
Join the Fairfield and Westchester County Albanian community for this annual tradition. Special guests galore, including our ve...
Flag raising event at Stamford Town Center
Nov
26
2014
102 Vjet Kuq E Zi Party
8:00PM in Michigan
SHQIPERIA ETNIKE Presents 102 VJET KUQ E ZI PARTY Wednesday November 26 To Celebrate Independence Day Performing For You MEDA, ...
102 Vjet Kuq E Zi Party
Nov
27
2014
Festa E Flamurit Chicago
6:00PM in Illinois
Organizimit tradicional të komuniteti asnjëherë nuk i mungojnë elementet Kombëtare Shqiptare. Vlenë për të përmendur se i...
Festa E Flamurit Chicago
Nov
27
2014
Albanian Roots INDEPENDENCE PARTY
11:30PM in New York
FOR MORE INFORMATION PLEASE CLICK ON OUR EVENT LINK: https://www.facebook.com/events/337285686446470/...
Albanian Roots INDEPENDENCE PARTY
Nov
28
2014
102 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise
7:00PM in Connecticut
~Le Te Gezojme Krenarine Shqipetare Me Muzike Dhe Valle Nga te Gjitha Trojet~ Hyrja: Bileta Eshte $35 Per Te Gjithe Mbi Moshen ...
102 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise
Nov
28
2014
Albanian Flag Day Celebration Dinner/Dance
6:30PM in Connecticut
Join the Albanian-American Communities of Waterbury, Ct. AAMC & Hasan Prishtina in celebrating the 102nd year of Independence of ...
Albanian Flag Day Celebration Dinner/Dance
Nov
28
2014
Albanian Independence Party of Southern California
7:00PM in California
Albanian Independence Day Party Festa e Flamurit 2014 Royal Vista Golf Club - Walnut, California 28th of November 2014, 7pm-...
Albanian Independence Party of Southern California
Nov
28
2014
Festa e flamurit
7:00PM in Illinois
EJANI TE FESTOJM SE BASHKU FESTEN E FLAMURIT ME MUZIK NGA JUGU VERIV DHE SHQIPERI E MESME MIR SE VINI ME 28 NENTOR ....
Festa e flamurit
Nov
28
2014
GEZUAR DITEN E FLAMURIT *LIVE MUZIK*
6:00PM in Connecticut
Gezuar Diten e Flamurit ! Ju mirpresim! E premte 28 Nentor 6pm-11:30pm Muzika esht Entela Ilirjani & Hermes me Grupen "Rin...
GEZUAR DITEN E FLAMURIT *LIVE MUZIK*
Nov
28
2014
Madison, WI- Kremtimi i Festes se Flamurit
6:00PM in Wisconsin
Kryesia e komunitetit Shqiptaro Amerikan per Madison, Wisconsin do te organizoje manifestimin me rastin e 102 Vjetorit te pavaresi...
Madison, WI- Kremtimi i Festes se Flamurit
Nov
29
2014
DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT... ALBANIAN FLAG DAY PARTY. ME RASTIN E 102, VJETORIT TE PAVARSISE SE SHQIPERISE.
7:00PM in New York
DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT... ALBANIAN FLAG DAY PARTY. ME RASTIN E 102, VJETORIT TE PAVARSISE SE SHQIPERISE. ME BILBILAT E KENG...
DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT... ALBANIAN FLAG DAY PARTY. ME RASTIN E 102, VJETORIT TE PAVARSISE SE SHQIPERISE.
Nov
29
2014
Mbremja e Flamurit 2014 - Philadelphia PA
6:00PM in Pennsylvania
Shoqata Bijte e Shqipes - Philadelphia Lajmeron: Te nderuar bashkeatdhetare, Ju ftojme te festojme se bashku festen e 102 vje...
Mbremja e Flamurit 2014 - Philadelphia PA
Nov
29
2014
KONCERT MADHESHTOR ME RASTIN E FESTES SE FLAMURIT
7:00PM in New Jersey
ADRIATIC STORM ORGANIZON KONCERTIN MADHESHTOR ME RASTIN E FESTES SE FLAMURIT ME YLLIN E MUZIKES KORCARE ELI FARA DHE KENGETARIN ...
KONCERT MADHESHTOR ME RASTIN E FESTES SE FLAMURIT
Dec
06
2014
AAWO HOLIDAY EVENT 2014
12:00AM in New York
AAWO HOLIDAY EVENT 2014 Albanian American Women’s Organization PROCEEDS TO SUPPORT AUTISTIC CHILDREN IN KOSOVA SATURDAY, DECE...
AAWO HOLIDAY EVENT 2014
Dec
06
2014
muzika jonë - mbremje familjare me Vedat Ademi & Hermes
9:00PM in New York
Dancing, singing, drinking and having a great time wit good people.... At FINO WALL STREET RISTORANTE...
muzika jonë - mbremje familjare me Vedat Ademi & Hermes
Dec
23
2014
Christmas Party in Boston
8:00PM in Massachusetts
Live Performances from the greatest singers are coming for u .Endri dhe Stefi Prifti ( vellezerit Korcar) Greta Koci , Ingrit Gjon...
Christmas Party in Boston
Dec
24
2014
Dukagjni Production present, Christmas Party In New York City.
10:00PM in New York
Dukagjni Production present, Christmas Party In New York City. Wednesday Night December 24, 2014. Doors Open 10:00pm Party to 4:0...
Dukagjni Production present, Christmas Party In New York City.
Dec
31
2014
Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York.
8:00AM in New York
Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York. Wednesday Night December 31, 2014. 8:00pm To 3:00am At: Elite...
Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York.
Dec
31
2014
Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York.
1:00PM in New York
Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York. Wednesday Night December 31, 2014. 8:00pm To 3:00am At: Ea...
Dukagjini Production Present…  New Year’s Eve Party in New York.
Jan
01
2015
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York.
8:00PM in New York
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York. Thursday Night January 1, 2015. 8:00pm To 2:00am At: Elite P...
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York.
Jan
01
2015
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York.
8:00PM in New York
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York. Thursday Night January 1, 2015. 8:00pm To 2:00am At: Eastwod...
Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York.Stay updated with the latest Events!
Join our Mailing List FREE!